Левски мина през Септември с голове на Обертан и Костов

Мачът започна с едноминутно мълчание в памет на починалите бивши футболисти на Левски Павел Панов и Георги Марков, а титулярните играчи в този мач излязоха с фланелки с ликовете на двамата. В 5-ата минута играта беше спряна в чест на Марков, който играеше с номер 5 Снимка: Levski.bg

Левски победи Септември с 4:1 на "Васил Левски" и записа втора поредна победа след подновяването на българското първенство.

За разлика от мача с Ботев (1:0), този път "сините" показаха по-добра и резултатна игра и се харесаха доста повече на публиката.

Началото отново не беше добро за тима на Делио Роси, но гол падна още при първото им положение. В 29-ата минута Станислав Костов откри головата си сметка за Левски с глава след отлично центриране на Цветкович отдясно.

В 57-ата минута Костов вкара втори гол, и то отново с глава, но този път след ъглов удар. В 66-ата минута Габриел Обертан беше изведен от Прохазка и сам отляво завърши за 3:0.

В 84-ата минута реферът отсъди дузпа за Септември, въпреки че Антони Иванов беше препънат точно пред наказателното поле. Потърпевшият изпълни от бялата точка под плонжа на Митрев за 1:3.

До края имаше време за Обертан да се разпише повторно след обръщане с лице към вратата и удар по земя.

Левски събра 45 т. на третото място в класирането и е с 6 по-малко от водачите ЦСКА-София и Лудогорец. Шампионите обаче имат мач по-малко.