Автогол и вратар спряха победната серия на ЦСКА-София

Етър спря победната серия на ЦСКА-София

Етър спря победната серия на ЦСКА-София, стигайки до късно изравняване за 2:2 при домакинството си на „червените” във Велико Търново.

Фернандо Каранга отбеляза и двата гола за гостите, но един на Самб Бадара и автогол на Рубен Пинто в последните минути лишиха ЦСКА от деветата поредна победа в първенството.

Двата отбора си размениха по един бърз гол с глава точно след като бе изтекъл половин час игра.

Каранга откри резултата в 30-ата минута, след като засече центриране на Манолев. Две по-късно Бадара изравни и даде надежди на домакините за позитивен резултат.

В 62-рата Каранга отбеляза втория си гол в мача и втори с глава, този път засичайки центриране на Пинто, като тъкмо той обаче имаше нещастието да си отбележи автогол пет минути преди края на редовното време и да лиши ЦСКА от победата.

Дълбоко в добавеното време Пинто имаше възможност да донесе трите точки за гостите, но ударът му с глава беше избит от голлинията от вратаря Христо Иванов.

След равенството ЦСКА остава на върха с 26 точки, но вече само с три точки пред втория Лудогорец, който утре приема Берое. За Етър пък това беше четвърто равенство в последните пет мача, а тимът се намира на осмата позиция с 12 точки.