Черно море преодоля Локо Пловдив след продължения и чака Левски на бараж | sportcafe.bg

Черно море преодоля Локо Пловдив след продължения и чака Левски на бараж

19.05.2018, 22:01 (обновена 19.05.2018, 22:27)
Илиан Илиев

Снимка: © Cup.bg

Играчите на Илиан Илиев обърнаха мача след слабото първо полувреме и отстраниха съперника. Те ще имат шанса да си извоюват място в Лига Европа, ако спечелят предстоящия бараж срещу третия в класирането - най-вероятно Левски

Черно море отстрани Локомотив Пловдив с 2:2 след продължения в мача реванш от плейофите за седмо място в Първа лига.

В редовното време реваншът на "Лаута" завърши 2:1 за "черно-белите", а Черно море постигна победа със същия резултат в първия мач и затова се стигна до продължения - в които "моряците" успяха да вкарат втори гол, донесъл им успеха.

Така Черно море си спечели място в баража за Лига Европа срещу третия в класирането, който най-вероятно ще бъде Левски.

Гостите изиграха неочаквано слабо първо полувреме и получиха два гола. В 15-ата минута Михалевич засече центриране на близката греда и откри резултата, а в 42-ата отново той удвои с удар под плонжа на Макенджиев.

"Моряците" се раздвижиха след почивката и в 69-ата минута отбелязаха попадението, което вкара мача в продължения. Ндонгала стреля в гредата, а Марек Кузма отблизо направи добавка за 1:2.

Черно море можеше да реши всичко още в края на редовното време, но удар на Ндонгала беше изчистен от голлинията. После и Локомотив имаше своя златен шанс, но Макенджиев изби в гредата шут от фаул на Симеон Райков.

В продълженията домакините отпаднаха физически и бяха пречупени от решаващ гол в 103-ата минута. Даниел Димов засече с глава центриране отляво на Георги Божилов и донесе финалното 2:2.

Oще: аристоте ндонгала  бараж  благой макенджиев  български футбол  даниел димов  илиан илиев  лаута  левски  лига европа  локомотив пловдив  локо пловдив  марек кузма  моряците  плейоф  продължения  първа лига  реванш  редовно време  седмо място  филип михалевич  черно море