Ботев победи Берое в зрелището на годината | sportcafe.bg

Ботев победи Берое в зрелището на годината

16.10.2016, 19:33 (обновена 16.10.2016, 19:43)
берое  - ботев 3:4

Пловдивчани постигнаха първи успех над Берое в първенството в Стара Загора от 15 април 1995 година (3:0).

Ботев (Пловдив) победи драматично домакина Берое с 4:3 в мач от десетия кръг на Първа професионална лига. Така възпитаниците на Николай Киров постигнаха първи успех над съперника в шампионата от повече от 21 години.

Берое пък допусна трета поредна загуба в елита и вече няма победа в четири последователни срещи. Гостите поведоха още в 71-ата секунди, когато при контраатака новото попълнение Омар Косоко пое топката от центъра на терена, преодоля Илия Миланонв и Георги Динков, навлезе на скорост в наказателното поле и шутира от 6-7 метра, топката се отклони от направилия шпагат в последния момент Миланов и прехвърли вратаря Благой Макенджиев, за да спре в мрежата на Берое.

Домакините изравниха в 11-ата минута. Завърналият се в състава на старозагорци нападател Жуниор Мапуку получи пас от ляво около точката за изпълнение на дузпа от Веселин Пенев и без забавяне със страхотен удар прати топката под гредата на Георги Георгиев.

Двубоят продължи равностойно, а в 37-ата минута груба грешка на вратаря Георгиев. Мапуку нахлу на скорост в дясно в пеналта и от малък ъгъл отправи слаб удар, който излизаше в аут, но в опита си да улови стражът на Ботев плонжира и отклони топката с ръка, след което тя промени посоката си и влезе във вратата на пловдивчани. Две минути преди почивката гостите изравниха.

Тодор Неделев изпълни отлично пряк свободен удар от 25 метра и прати кълбото в десния ъгъл на Макенджиев. В 53-ата минута Ботев отново поведе. При контраатака през центъра Неделев напредна и намери в дясно Косоко, който от наказателното поле центрира на далечната греда към непокрития Жоао Пауло и бразилецът засече в мрежата за 3:2 за пловдивчани.

След малко повече от час игра Берое пак изравни. Даниел Златков повали Атанас Зехиров в наказателното поле и Мапуку реализира отсъдената дузпа. В 65-ата минута гостите останаха с човек по-малко на терена. Косоко извърши нарушение срещу Кохей Като и главният рефер Стефан Апостолов прецени да покаже втори жълт и червен картон на нападателя на Ботев.

Макар и с човек по-малко, Ботев стигна до четвърти гол. При една от редките си контраатаки Жоао Пауло пусна отличен пас от дясно към точката на дузпата и непокритият Неделев засече в мрежата. До края пловдивчани удържаха и постигнаха първи успех над Берое в първенството в Стара Загора от 15 април 1995 година (3:0).

Oще: берое  ботев  жуниор мапуку  първа лига