Две съмнителни дузпи изпратиха Славия на полуфинал за Купата на България | sportcafe.bg

Две съмнителни дузпи изпратиха Славия на полуфинал за Купата на България

13.12.2017, 19:21 (обновена 13.12.2017, 19:44)
Етър - Славия 1:3

Играчите на Етър искат обяснение от съдията след втората дузпа в полза на Славия

С две дузпи, щедро отсъдени от главния съдия Петър Костадинов, Славия обърна до 3:1 Етър като гост в 1/4-финален мач за Купата на България.

Така "белите" се превърнаха във втория полуфиналист в турнира след Ботев, който вчера разби с 5:0 Литекс.

На стадион "Ивайло" домакините откриха още преди да са изминали 30 секунди от мача, след като Румен Руменов засече точно центриране на Димо Атанасон отляво.

В 12-ата минута реферът видя дузпа за Славия за игра с ръка на Яни Пехливанов, макар че бранителят беше с гръб към топката при рикошет отблизо и ръката му беше прибрана. Иван Минчев беше точен от бялата точка и направи 1:1.

В 78-ата минута Славия получи втора дузпа след доста театрално падане на Ивайло Димитров. Самият Димитров се зае с изпълнението и преодоля Христо Иванов за 2:1 за гостите.

В 92-ата минута Димитров вкара втория си гол за крайното 3:1.

Oще: 1/4-финал  белите  дузпа  дузпи  етър  ивайло димитров  иван минчев  игра с ръка  купа на българия  полуфиналист  рефер  румен руменов  славия  стадион ивайло  съдийство  съдия  съмнителни дузпи  яни пехливанов