Мугоша бе направил вечерта лоша, но съдията Буке ни поднесе букет

В понеделник нашите гостуват на Косово.

Националният отбор на България разочарова в първия си квалификационен мач за Евро 2020, завършвайки 1:1 с Черна гора на стадион "Васил Левски". Селекцията на Петър Хубчев изигра слаб мач и гостите можеха да си тръгнат с победата след безбройните грешки в отбрана на нашите. Съдията Руди Буке обаче удари рамо за точката, отсъждайки пресилена дузпа за "трикольорите".

През първото полувреме националите поизмъчиха тези 6-7 хиляди по трибуните и феновете, които бяха заложили на телевизионното предаване.

В първия четвърт час Неделев опита на няколко пъти да притесни вратаря на черногорците Петкович, но безуспешно.

Така се стигна до 18-ата минута, когато гостите пропуснаха най-чистото си положение. Николай Михайлов, който се завърна за първи път в състава от близо две години, спря Мирко Иванович, който излезе сам срещу него след поредица от рикошети. Нападателят стреля силно, но вратарят с крак прати топката в корнер.

До края на частта ще се запомнят удар на Божиков с глава и опасно центриране на Неделев, което бе избито със сетни усилия от Петкович.

Второто полувреме започна кошмарно за "трикольорите" и пет минути след неговото начало те вече изоставаха в резултата.

Стефан Мугоша овладя топката, финтира двама защитници и с много красив удар вкара неспасяемо топката в десния ъгъл на вратата на Михайлов. Хубчев реагира мигновено и пусна Станислав Костов на мястото на Галин Иванов, но следващото опасно положение отново бе за Черна гора.

В 61-вата минута късметът покри нашия тим, след като отбраната ни за пореден път бе разсечена от бърза атака на черногорците, при която Иванич излезе на стрелкова позиция и стреля опасно, но топката премина на сантиметри от страничната греда.

Секунди по-късно Занев се намеси решително и със страхотен шпагат успя да предотврати това Марушич да излезе сам срещу Ники Михайлов.

Кошмарът продължи с контузия на Ивайло Чочев, който бе заменен принудително от Симеон Славчев.

С напредването на времето България се хвърли в по-чести атаки, но напред нашите действаха стихийно, а и Петкович на вратата бе много стабилен. В 77-ата минута стражът на гостите отново бе заел най-добрата позиция и блокира удар на капитана Попов. Малко след това и Делев опита късмета си с акробатично изпълнение, но топката мина встрани от целта.

Следващият епизод от двубоя се оказа ключов.

В 81-вата минута Йовович фаулира Станислав Костов и съдията Руди Буке отсъди дузпа, въпреки че нарушението категорично бе извършено извън наказателното поле. Тодор Неделев застана зад топката и хладнокръвно вкара за 1:1.

В 87-ата минута България бе близо до пълен обрат, но фалцираният изстрел на Страхил Попов премина над вратата, а в добавеното време младият Минчев се откъсна опасно и отправи много силен шут, на който му убягна малко точност.

До края Николай Михайлов извади още едно опасно положение на сметката на гостите и резултатът остана непроменен.

В понеделник нашите гостуват на Косово в търсене на задължителни три точки.