12.08.2015, 21:10 (обновена 12.08.2015, 21:59)
суперкупа на българия

Черно море спечели Суперкупата на България, след като победи с 1:0 Лудогорец
Снимка LAP.bg

Носителят на Купата на България Черно море спечели и Суперкупата на страната, след като победи шампиона Лудогорец с 1:0 в мач, игран на бургаския стадион „Лазур".

Варненци спечелиха Суперкупата с гол в 15-ата минута, вкаран от Мехди Бурабия, който стреля от воле след точно центриране на Стефан Станчев отдясно, а вратарят на Лудогорец Владислав Стоянов не успя да спре топката.

Мачът беше изпълнен с много напрежение, нерви и поредица жълти картони, включително и за играчи от резервната скамейка - такъв беше случаят с втория вратар на Черно море Александър Чанович, който репликира съдията.

След гола двата тима си размениха по едно опасно положение преди почивката. В 32 минута Марселиньо изведе Лукас Саша, който излезе сам пред вратаря на Черно море Георги Китанов, прехвърли го технично, но топката прескочи и вратата.

Пет минути по-късно защитник на Лудогорец изчисти топката от голлинията на вратата на Стоянов след точен удар на Мамуту Кулибали пред вратарското поле.

Секунди преди почивката пък Кишада нахлу в наказателното поле на варненския тим, но Стефан Станчев направи шпагат и успя да избие топката.

В началото на втората част Андрей Препелица отправи точен удар за Лудогорец, след като засече центриране с глава, но Китанов успя да избие топката. После играта се накъса с поредица нарушения и жълти картони.

В последните 15 минути Кафу успя да раздвижи играта на Лудогорец - в 79 минута той прати топката във вратата на Черно море, но голът беше отменен заради засада. 6 минути по-късно отново Кафу стреля опасно, но този път Китанов улови удара му.

В самия край шампионите понесоха още един тежък удар - Вандерсон получи контузия и нямаше как да продължи, а Лудогорец трябваше да довърши мача с 10 човека.

Oще: лудогорец  суперкупа на българия  черно море