Радуканов дебютира с бой над Левски

18.02.2017, 16:46 (обновена 18.02.2017, 17:06)
левски - пирин

Пирин беше по-добрият отбор близо час на терена

Пирин (Благоевград) се изкачи на десето място в генералното класиране на българското първенство по футбол, след като победи Левски с 1:0 като домакин в дебюта на новия старши треньор Милен Радуканов. "Орлетата" са с актив от 22 точки и водят с една пред Славия, с по четири пред Локомотив (Горна Оряховица) и Нефтохимик (Бургас), както и с 13 срещу последния в класирането на Първа лига - Монтана.

Пирин беше по-добрият отбор близо час на терена и "орлетата" можеха заслужено да водят, но не успяха да реализират положенията си. Първата възможност за домакините се откри в 21-та минута, когато Симон Сандберг и Давид Яблонски не само не успяха да изчистят топката в защита, а и изведоха Даниел Младенов сам срещу Боян Йоргачевич с много нескопосано отиграване. Крилото на благоевградчаните обаче не успя да уцели вратата на Левски. Младенов получи шанс да се реваншира осем минути по-късно и този път ударът му беше точен, но стражът на Левски отби топката далеч от вратата си.

Левски стреля за първи път към вратата на Пирин в 58-та минута, когато Роман Прохазка изпрати топката над напречната греда. Само две минути по-късно пък при опита си да изчисти висока топка Младенов я прати в краката на Бабатунде Адениджи, който беше сам срещу вратаря. Ударът на нигериеца обаче излезе в аут.

Пирин се възползва от късмета си при положението за Адениджи и поведе в резултата в 64-та минута. Станислав Костов направи много хубав финт срещу двама в синьо в наказателното поле и стреля, а вместо да се отправи със сила към далечния ъгъл, топката се търкулна бавно по тревата. За щастие на домакините, тя стигна до краката на Аймен Суда и той я вкара зад Йоргачевич за 1:0.

След загубата си в Благоевград, Левски е на шест точки от Лудогорец и с мач повече от лидера в класирането.

Oще: български футбол  левски  пирин  първа професионална лига  резултати  сините  футбол