Отново провал на дузпите! Левски изхвърча от Купата на България

Левски отпадна от турнира за Купата на България след загуба във Варна с 6:7 (2:2 в редовното време) от Черно море след изпълнение на дузпи. Няколко месеца след загубата в миналогодишния финал от Славия, „сините“ отново се провалиха при дузпите.

Левски бе на крачка от класиране на 1/4-финалите, но допусна изравняване за 2:2 в добавеното време. В продълженията двата отбора не предложиха нищо интересно, а Филипе Нашименто и Нуно Рейш бяха големите грешници за „сините“ при дузпите.

Странното бе, че Нашименто влезе като резерва в последните секунди на продълженията, заменяйки Станислав Костов, явно именно с идеята да бие дузпа. Той изпълни петата от редовните за Левски и можеше да подари победата на „сините“, но се подхлъзна и прати топката високо над вратата. При удара на Рейш пък топката срещна горната греда и тупна върху голлинията.

Иначе, Черно море сбърка първи при изпълнението на наказателните удари. Голмайсторът за 2:2, който вкара мача в продължения - Георги Божилов, стреля в гредата и пропусна още втората дузпа за „моряците“, но в крайна сметка, домакините ликуваха.

Славиша Стоянович трябваше да прави принудителна смяна още в шестата минута, след като Холмар Ейлофсон се контузи, а на неговото място влезе Аймен Белаид. Малко по-късно именно Белаид щеше да сбърка при първия гол на „морето“.

Три минути по-късно „сините“ поведоха след изстрел на Жерсон Кабрал, който се отклкони в рамото на Панайотов и влезе в мрежата на Макенджиев.

В 12-ата обаче домакините изравниха чрез Атанас Зехиров, който получи добър извеждащ пас зад отбраната на Левски, мина зад гърба на Белаид, изпревари и Божидар Митрев и пусна топката покрай плонжа му.

Малко по-късно столичани имаха претенции за дузпа, когато топката срещна ръката на Пламен Димов при едно центриране на Обертан към Костов. Реферът Ивайло Стоянов обаче не отсъди наказателен удар и показа жълт картон на Милош Цветкович за бурните му протести.

През второто полувреме почти не наблюдавахме опасности пред двете врати. При първата по-сериозна такава Хали Тиам отново изведе Левски напред в резултата. Яблонски пробва шут към вратата на Черно море, топката стигна до Тиам, който отблизо разстреля Макенджиев.

След гола „морето“ заигра доста по-добре и имаше шансове за изравняване. Първо, Митрев отрази опасен удар на Уго Кононго, а секунди по-късно удар с глава на резервата Радослав Василев мина на сантиметри от страничната греда.

Левски не успя да удържи на натиска и допусна изравняване в последните секунди в първата минута от даденото от съдията продължение резервата Георги Божилов отбеляза за 2:2 и вкара мача в продължения, засичайки центриране на Енчев и пращайки топката в долния десен ъгъл на Митрев.

Първото продължение отново започна лошо за „сините“, както и самият мач. Капитанът Иван Горанов бе изваден заради контузия и съмнения за спукано ребро, а на негово място се появи в игра Ивайло Найденов.

В добавените 30 минути и двата отбора не успяха да създадат нищо интересно пред двамата вратари и двубоят стигна до дузпите.

ДУЗПИ:

Георги Илиев – ГОЛ 1:0, Божидар Митрев хвана ъгъла, но Илиев прати топката над плонжа му

Жерсон Кабрал – ГОЛ 1:1, в долния ляв ъгъл на Макенджиев, който също хвана ъгъла, но не успя да стигне до топката

Георги Божилов – ГРЕДА 1:1 Голмайсторът на Черно море за 2:2 прати топката в дясната греда на Митрев

Давид Яблонски – ГОЛ 1:2 Сигурен удар в средата на вратата

Васил Панайотов – ГОЛ 2:2 Точно изпълнение в десния ъгъл на Митрев, пращайки вратаря в грешната страна

Милош Цветкович – ГОЛ 2:3 Идентично изпълнение на това на Панайотов

Радослав Василев – ГОЛ 3:3 Удар в центъра на вратата

Хали Тиам – ГОЛ 3:4 В долния ляв ъгъл под плонжа на Макенджиев

Патрик Андраде – ГОЛ 4:4 Митрев дори нямаше време да се хвърли

Филипе Нашименто – ПРОПУСК 4:4 Подхлъзна се и прати топката високо над вратата

Пламен Димов – ГОЛ 5:4 Мощен удар в десния ъгъл

Нуно Рейш – ПРОПУСК 5:4 Удар в горната греда, който тупна около голлинията, но не влезе. Черно море е на 1/4-финал!