Последният шампион с Левски отказа "сините" от титлата

Заклетият левскар Емо Велев откъсна важни точки от актива на Левски.

Емил Велев, легендата на Левски, който бе последният треньор, извел "сините" до шампионското злато през 2009 г., окончателно срина надеждите на отбора за златото. Воденият от Кокала тим на Монтана завърши 0:0 на "Герена" и столичани вече изостават на 10 точки от Лудогорец.

Софиянци имаха сериозно превъзходство, но така и не успяха да стигнат до попадение преди почивката. В 20-ата минута Сърджан Лукин изведе с пас от дълбочина Божидар Краев, който навлезе в дясно в наказателното поле, преодоля Асен Георгиев, но притичалият Христофор Хубчев успя да избие.

Малко по-късно Краев с мек пас от ляво намери непокрития Франсис Нар на далечната греда, който засече от въздуха от десетина метра по диагонала, но Христо Иванов спаси. Гостите създадоха само едно положение в 43-ата минута, когато Иван Стоянов получи пас в пеналта, но фронтално от 14-15 метра стреля право в тялото на Боян Йоргачевич.

През втората част гостите от Монтана заиграха по-активно и по-често се задържаха в половината на съперника, макар че не създаваха особени проблеми на отбраната на "сините". Левски пък изпитваше трудности при изграждането на атаките. В 65-ата минута след статично положение "сините" получиха възможност, когато избитата лошо топка от защитата на гостите отиде към непокрития Джереми Де Ноойер, който шутира от въздуха, но не особено силно и Иванов улови.

При ответната контраатака Монтана можеше да поведе, след като Сергей Георгиев стреля силно от 15-16 метра от десния ъгъл на пеналта, но Йоргачевич спаси. Принуден от лошото развитие на мача, старши треньорът на столичани Стойчо Стоев пусна втори централен нападател в лицето на новото попълнение Бабатунде Адениджи, който влезе в 71-ата минута на мястото на дефанзивния халф Де Ноойер, за да запише първи мач със "синия" екип.

Домакините хвърлиха всичко в атака, а в 78-ата минута официален дебют за софиянци направи и 16-годишният нападател от школата на клуба Станислав Иванов, който замени защитника Мики Орачев. Натискът на Левски не носеше опасности, но в 90-ата минута Краев проби от дясно и центрира към далечната греда, Роман Прохазка овладя и стреля от ъгъла на малкия пеналт, но Иванов показа рефлекс и изби, за да спаси точката за Монтана.