Божинов измъкна "гробарите" с нови два гола

Валери бе герой за тима си в белградското дерби.

Партизан загуби нови две точки в преследването на второто място в сръбското първенство, но Валери Божинов се оказа герой за "гробарите", след като отбеляза и двата гола за отбора си при гостуванено на Рад в белградското дерби, завършило 2:2.

Рад водеше с 2:0 до 73-та минута, когато българинът върна единия гол, а 10 по-късно фиксира и равенството.

Валери Божинов започна мача като резерва, като се появи в игра в 58-та минута. Другият българин в редиците на "гробарите" - Иван Бандаловски, започна като титуляр и получи жълт картон в 62-та.

Партизан пропусна идеална възможност да поведе, след като в 4-ата минута Илич пропусна от бялата точка.

След това домакините поведоха с гол на Трънинич в 36-та минута, а в 59-та минута Денич отбеляза втори гол и увеличи аванса на своя състав, но след това настъпи часът на Валери.

Партизан заема непривичното за него пето място с 33 точки - на 4 след Борац Чачак. Цървена звезда води с убийствена преднина от 22 точки пред Борац и 26 пред вечния си съперник след 19 победи и два "хикса" в 21 кръга до момента.