Лудогорец отстрани Берое и чака Литекс

Кишада вкара решаващия гол, с който Лудогорец изхвърли Берое

Макар и трудно, шампионът Лудогорец успя да се класира на четвъртфиналите за Купата на България. Разградчани победиха Берое с 1:0 като домакини в реванша от осминафиналната фаза и благодарение на гола си на чужд терен в първия мач продължават напред.

В първия сблъсък преди няколко дни Берое се наложи с 2:1.

Днес на „Лудогорец арена" домакините поведоха още в 8-ата минута, когато Върджил Мисиджан беше изпуснат по десния фланг, навлезе в наказателното поле и стреля по диагонала. Благой Макенджиев отрази изстрела, но топката попадна в Жуниор Кишада, който отблизо се разписа за 1:0.

В 13-ата минута се стигна до най-спорното положение в мача. Реферът Станислав Ставров пресилено изгони с втори жълт картон новото попълнение на Берое Валдемар Боровский. Десният бек извърши нарушение срещу Мисиджан и остави тима си с човек по-малко. След  тази ситуация съдията продължи лесно да раздава жълти картони, което сериозно накъса играта и изнерви  и двата отбора.

Берое изпусна най-чистото си положение в 39-ата минута. Самир Аясс изведе Салим Керкар, който стреля от границата на пеналта, но ударът му премина на метър вдясно от вратата, пазена от Владислав Стоянов.

През втората част Лудогорец свали леко оборотите, но гостите не създадоха достатъчно напрежение пред вратата им. Сериозни голови положения липсваха и пред двамата вратари.

Така Лудогорец се класира на ¼ финалите, където ще се изправи срещу Литекс. Първият мач между двата тима е на 18 март в Разград.