Лудогорец се откъсна на 5 т. пред ЦСКА

Ситуацията при дузпата, в която Кайзер фаулира Марселиньо Снимка: LAP.bg
Ситуацията при дузпата, в която Кайзер фаулира Марселиньо

Лудогорец победи Ботев Пловдив с 3:0 в Разград и увеличи на 5 т. преднината си в класирането на Първа лига.

Шампионите се възползваха от равенството 0:0 на втория ЦСКА с Левски по-рано днес и направиха нова крачка към осмата си поредна титла на България.

Драгош Григоре откри резултата в 37-ата минута от дузпа за нарушение на вратаря Даниел Кайзер срещу Марселиньо.

В самия край на полувремето Якуб Шверчок се възползва от грешка на защитата на Ботев, преодоля Кайзер и от малък ъгъл направи 2:0.

В 76-ата минута Шверчок имаше възможност да вкара още веднъж, но пропусна.

В последните минути обаче полякът все пак се разписа за втори път, след като беше изведен сам срещу вратаря от Марселиньо, и така оформи класическия резултат.