Лудогорец не прости грешките на Левски - 3:1 | sportcafe.bg

Лудогорец не прости грешките на Левски - 3:1

16.05.2017, 21:50 (обновена 16.05.2017, 22:09)
Марселиньо, Лудогорец

Марселиньо вкара поредния си гол срещу Левски, с който откри резултата

Лудогорец победи Левски с 3:1 на „Герена" в най-интересния мач от кръга на Първа лига.

Вече осигурилите си титлата шампиони не се вложиха максимално, но надвиха „сините" - докато Левски игра с желание и оказа съпротива, но беше провален от елементарни грешки в собствената си половина.

Първа възможност за някой от двата отбора дойде в 17-ата минута, когато Франсис Нар беше оставен да стреля от границата на наказателното поле и уцели дясната греда. Малко по-късно Лудогорец се откъсна в резултата с два бързи гола.

В 22-ата минута пуснатият да играе като халф Димитър Пиргов сбърка едно подаване пред защитата на Левски, Марселиньо пое топката и необезпокояван отправи нисък удар, който тупна пред Николай Кръстев и вратарят не успя да се намеси - 1:0 за „орлите". Още в следващата минута бранителите на „сините" отново действаха мудно, Кафу намери Вандерсон в малкото наказателно поле и той стреля с всичка сила в Мехди Бурабия, който отклони кълбото в собствената си врата - автогол и 2:0.

В 31-ата минута Левски се върна в мача. Антон Огнянов центрира отдясно на далечната греда, Давид Яблонски се беше пласирал добре и засече с глава за 1:2. Почти веднага след това Лудогорец създаде нови две положения, но Николай Кръстев спаси и двата пъти.

Пред вратата на Лудогорец също имаше положение - Нар свали с глава към Антон Огнянов и той стреля силно, но Ренан спаси. Точно преди края на полувремето Кафу някак пропусна от чиста позиция пред Кръстев.

Второто полувреме продължи с множество интересни ситуации, а Левски на няколко пъти можеше да изравни. В 63-ата минута „сините" удариха два пъти гредите в рамките на няколко секунди, първо след прехвърлящ удар на Адениджи и после след спасяване на Ренан при шут на Краев.

В 69-ата минута Лудогорец реши мача с трети гол. Божидар Краев сбърка при изнасянето на топката, Вандерсон започна контраатака, финтира Яблонски и безпроблемно преодоля Кръстев за 3:1.

До края Левски създаде още една опасност чрез Илия Юруков, но Ренан спаси и този удар и така победата на Лудогорец не беше поставена под съмнение.

В класирането Лудогорец е недостижим на върха и вече е на цели 20 точки пред Левски. „Сините" са на трето място, на три точки зад ЦСКА-София.

Oще: автогол  български футбол  вандерсон  герена  греда  грешки  давид яблонски  левски  лудогорец  марселиньо  мехди бурабия  николай кръстев  орлите  плейофи  положения  първа лига  ренан  сините  спасяване  шампион