Пирин изненада Лудогорец с "хикс" в Разград

Анисе вкара за Лудогорец, но шампионите не успяха да удържат аванса си.

Пирин поднесе сериозна изненада след като взе точка като гост на шампиона Лудогорец в Разград. Двубоят завърши 1:1, а благоевградчани играха смело и си тръгнаха заслужено с "хикса" от стадиона в Разград.

През първото полувреме головите ситуации бяха много малко. Пирин се бе прибрал, но шампионите бяха доста безидейни и не успяха да намерят верния път към вратата на Благой Макенджиев.

В 45-та минута Козмин Моци пропусна дузпа, отсъдена за нарушение срещу Марселиньо.

Веднага след началото на второто полувреме Натанаел нацели напречната греда, след топовен шут отдалеч.

В 61-та минута логичното се случи. Анисе отбеляза отблизо за 1:0. Халфът се възползва от опит за удар от страна на Моци и засече топката в мрежата.

Заредиха се още пропуски за шампионите, които натежаха. В 87-та минута Анти Рениа подаде към Станислав Костов, който не пропусна да вкара в опразнената врата. Реферът даде 5-минутно продължение, но Лудогерец не успя да се добере до успеха.