Берое взе първа победа срещу Лудогорец | sportcafe.bg

Sportcafe.bg
15.02.2015, 14:47 (обновена 15.02.2015, 15:05)
берое

Берое спечели първата си победа срещу Лудогорец с 2:1 за Купата на България

Берое спечели с 2:1 първия официален мач у нас за 2015 година и взе първа победа срещу шампиона Лудогорец. Успехът за тима на Петър Хубчев дойде в първия мач между двата тима на осминафиналите за Купата на България, а победителят ще срещне на ¼-финалите Литекс.

В досегашните 12 мача между двата отбора Лудогорец имаше 7 победи, а пет срещи завършиха наравно.

Берое поведе в 31 минута с гол на Елиаш, но след един час игра Ешпиньо изравни с красив гол от наказателен удар.

Победното попадение за Берое падна в 71-ата минута и беше дело на Жуниор Мапуку. Домакините взеха победата, въпреки че съдията Ивайло Стоянов на няколко пъти откровено подпря Лудогорец и необяснимо реши някои ситуации в полза на шампионите.