ЦСКА победи Литекс в контрола | sportcafe.bg

ЦСКА победи Литекс в контрола

14.07.2015, 12:53 (обновена 14.07.2015, 14:55)
марков и янев

Снимка: © LAP.bg

Старши треньорът на ЦСКА Христо Янев направи някои промени в сравнение с първата контрола миналата седмица, загубена от Спартак Плевен с 0:1.

ЦСКА постигна първа победа от началото на подготовката. "Червените" се наложиха с 2:0 над втория отбор на Литекс във втората контрола си на лагера в Тетевен.

Старши треньорът на ЦСКА Христо Янев направи някои промени в сравнение с първата контрола миналата седмица, загубена от Спартак Плевен с 0:1 и "армейците" показаха по-привлекателна игра.

Янев заложи на следните 11: Господинов, Бранеков, Чорбаджийски, Райчев, Динчев, Иванов, Галчев, Цветков, Александров, Божилов, Хазуров. Костадин Хазуров направи фрапантен пропуск в 17-а минута, но в 26-а се реваншира и откри резултата от дузпа.

Реферът посочи бялата точка за фаул срещу Хазуров в наказателното поле и нападаталят вкара първия гол за ЦСКА през лятото. Малко по-късно Божидар Чорбаджийски бе оставен непокрит, но не успя да намери целта.

След почивката двата отбора извършиха множество смени и това наруши темпото на игра. Влезлият като смяна Григор Долапчиев направи фрапантен пропуск в 53-а минута, когато не успя да уцели опразнената врата.

Все пак ЦСКА стигна до втори гол в 78-а минута. Отбеляза го Преслав Йорданов, който реализира с удар отблизо след центриране от корнер.

Малко след това Йорданов можеше да вкара втори гол след центриране на Милен Кикарин, но вратарят спаси.

С контролата срещу дубъла на Литекс завърши лагерът на ЦСКА в Тетевен. "Армейците" се прибират в София, а в събота ще изиграят контрола срещу Оборище Панагюрище на стадион "Българска армия".

Oще: преслав йорданов  христо янев  цска