Бихме Беларус пред шепа хора

В 10-ата минута Ивелин Попов получи отлично центриране между защитата и вратаря на противника и засече топката с глава, за да изведе България напред в резултата.

България победи Беларус като домакин в квалификационен мач за световното първенство в Русия през 2018 година.

Ивелин Попов донесе ценните три точки за „лъвовете“ и по този начин запази шансовете ни за първите две места в групата.

Трибуните на стадион „Васил Левски“ обаче очаквано бяха почти празни, защото почти нямаше интерес към срещата заради последните резултати на националната селекция.

Ранното попадение накара гостите веднага да опитата да наваксат пасива. Те владееха повече топката, докато „трикольорите“ залагаха на контраатаката и на бързи пасове в дълбочина, когато отнемат.

В 30-ата минута Владо Стоянов трябваше да демонстрира отличен рефлекс, след като удар от фаул попадна в сетаната, а добавката на Кендиш бе парирана.

До края на полувремето Георги Миланов можеше да удвои, но не се възползва, а Маевский пък пропиля отлична възможност в добавеното време, за да вкара за Беларус.

Веднага след началото на втората част гостите създадоха две опасни положения. Стоянов обаче изби удар на Шитов, а Политевич бе неточен от изгодна позиция.

Постепенно темпото падна, а Беларус продължи да притежава топката през по-голямата част, но в играта на футболистите в черно липсваше идея. Преобладаваха единоборствата и имаше няколко по-остри сблъсъка.

В самия край Спас Делев бе изведен добре, но вратарят на съперника излезе и пресече. В добавеното време Владо Стоянов се размина с една изсипана топка, но съперникът не се възползва. Александър Хлеб пък си изкара червен картон, оставяйки своите с човек по малко да доиграят оставащите секунди игра.

В другия мач от групата Холандия победи Швеция с 3:1 като гост. На първо място е Франция с 10 точки, Холадния има 7, колкото и Швеция. България е с 6, Беларус с 2, а Люксембург има 1.