Левски продължи с победите и срещу Монтана

Отборът на Топузаков отново е на три точки след Лудогорец.

Левски победи Монтана с 3:1 на стадиона в Ловеч и отново се приближи на три точки от лидера Лудогорец във временното класиране на Първа футболна лига.

След равенство 1:1 през първото полувреме, "сините" се добраха до успеха през втората част благодарение на невероятен гол на Димитър Пиргов и още едно късно попадение.

В 32-та минута Галин Иванов направи силен пробив по десния фланг и центрира успоредно на голлинията, но Христо Иванов изби. Последва добавка от Аниете, но Шоко изби от голлинията. Топката след това стигна до Краев, той си нагласи топката и прониза мрежата със силен удар - 1:0 за Левски.

В 43-та минута резултатът стана 1:1. След продължителна атака отдясно последва балонно центриране към Сергей Георгиев, който свали с глава към Костадин Дяков на границата на наказателното поле. Той стреля неособено силно, но добре насочено, Стивън Петков попречи на видимостта на Йоргачевич и топката влезе в мрежата за 1:1. Това беше първи гол за Монтана в мрежата на Левски от почти осем години насам.

В 60-та минута Мехди Бурабия центрира след един корнер, топката стигна до защитника на далечната греда и той със странична ножица и с помощта на горната греда прониза мрежата за 2:1.

В заключителните секунди крайния резултат - 3:1 за Левски, оформи влезлият като резерва Илиан Мицански.