Левски отвя Черно море по пътя към Европа

Левски ще играе в Европа и през следващия сезон Снимка: levski.bg
Левски ще играе в Европа и през следващия сезон

Левски спечели последната квота за участие в евротурнирите през следващия сезон, след като победи Черно море с 4:1 в плейофа за Лига Европа на своя „Vivacom Георги Аспарухов“.

Така „сините“ зарадваха и своите привърженици навръх 104-годишнината от основаването на клуба. Освен Левски, останалите български евроучастници през сезон 2018/19 са Лудогорец, ЦСКА-София и Славия.

Левски доминираше напълно през първото полувреме и се оттегли на почивката с аванс от два гола.

Габриел Обертан откри в 24-тата минута с удар отблизо, а в 39-ата Буш удвои аванса на „сините“, след като с плонж завърши двойно подаване с Горанов. Секунди по-късно Паулиньо можеше да направи резултата класически, но отблизо стреля право в Макенджиев.

През втората част „морето“ показа зъби и натисна още от първата минута и в 55-ата намали. Домакините сбъркаха при изнасянето на топката, след това не успяха и да изчистят, тя стигна до непокрития Мехди Фенуш, който с точен отбеляза за 1:2.

След това обаче Левски отново взе нещата в свои ръце и заби нови два гола.

В 73-тата „сините“ направиха резултата 3:1 след бърза контра атака и страхотен шут на Панайотов от дъгата. 10 по-късно бе отсъдена дузпа за домакините за игра с ръка на Хасани при центриране на Горанов. Самият той се нагърби с изпълнението й и не сбърка от бялата точка.

Почти веднага след изпълнението на центъра Черно море можеше да вкара и втори гол, но Радослав Василев стреля в гредата.

Така или иначе, преднината на Левски бе вече твърде сериозна и победителят бе ясен.