Лудогорец отново е на точка зад ЦСКА-София след труден обрат срещу Ботев

Пластун се превърна в герой за Лудогорец не само с гола си, но и с изчистването пред голлинията в последната минута

Шампионът Лудогорец победи с 2:1 Ботев Пловдив като домакин в последен мач от деветия кръг на Първа лига.

На "Лудогорец Арена" отборът на Димитър Димитров-Херо стигна до труден обрат с голове през второто полувреме и отново се доближи на точка от лидера в класирането ЦСКА-София.

Срещата започна с дузпа за Ботев. В 5-ата минута Сисиньо сгреши при изнасянето на топката, Георги Терзиев препъна Бризола в наказателното поле и съдията нямаше как да не отсъди наказателен удар за гостите.

Лъчезар Балтанов стреля хубаво от бялата точка и откри резултата - 1:0 за Ботев.

До почивката Лудогорец натисна и изпусна няколко положения чрез Марселиньо, Лукоки и Кешеру. В 42-ата минута Кешеру стреля от упор право във вратаря Чворович, който по случайност спаси сигурен гол, а добавката на Марселиньо беше избита от защитник в жълто-черно.

Второто полувреме започна идеално за "орлите", които успяха да изравнят още в 47-ата минута. Радослав Терзиев не успя да изчисти една топка, тя отскочи, а Марселиньо реагира веднага и я насочи във вратата на Чворович за 1:1.

Пълният обрат изглеждаше въпрос на време, но атаките на Лудогорец си оставаха безплодни до 81-ата минута. Тогава Лукоки центрира от корнер и защитникът Игор Пластун скочи най-високо, забивайки с глава в мрежата - 2:1.

В последната минута на продължението Ботев можеше да изравни след центриране, но отново Пластун стана герой и изчисти точно пред опразнената от Ренан врата.