Лудогорец отново е на точка зад ЦСКА-София след труден обрат срещу Ботев | sportcafe.bg

Лудогорец отново е на точка зад ЦСКА-София след труден обрат срещу Ботев

18.09.2017, 21:51 (обновена 18.09.2017, 22:13)
игор пластун, лудогорец

Пластун се превърна в герой за Лудогорец не само с гола си, но и с изчистването пред голлинията в последната минута

Шампионът Лудогорец победи с 2:1 Ботев Пловдив като домакин в последен мач от деветия кръг на Първа лига.

На "Лудогорец Арена" отборът на Димитър Димитров-Херо стигна до труден обрат с голове през второто полувреме и отново се доближи на точка от лидера в класирането ЦСКА-София.

Срещата започна с дузпа за Ботев. В 5-ата минута Сисиньо сгреши при изнасянето на топката, Георги Терзиев препъна Бризола в наказателното поле и съдията нямаше как да не отсъди наказателен удар за гостите.

Лъчезар Балтанов стреля хубаво от бялата точка и откри резултата - 1:0 за Ботев.

До почивката Лудогорец натисна и изпусна няколко положения чрез Марселиньо, Лукоки и Кешеру. В 42-ата минута Кешеру стреля от упор право във вратаря Чворович, който по случайност спаси сигурен гол, а добавката на Марселиньо беше избита от защитник в жълто-черно.

Второто полувреме започна идеално за "орлите", които успяха да изравнят още в 47-ата минута. Радослав Терзиев не успя да изчисти една топка, тя отскочи, а Марселиньо реагира веднага и я насочи във вратата на Чворович за 1:1.

Пълният обрат изглеждаше въпрос на време, но атаките на Лудогорец си оставаха безплодни до 81-ата минута. Тогава Лукоки центрира от корнер и защитникът Игор Пластун скочи най-високо, забивайки с глава в мрежата - 2:1.

В последната минута на продължението Ботев можеше да изравни след центриране, но отново Пластун стана герой и изчисти точно пред опразнената от Ренан врата.

Oще: ботев  ботев пловдив  български футбол  герой  грешка  джоди лукоки  дузпа  игор пластун  канарчетата  класиране  клаудиу кешеру  лудогорец  лудогорец арена  лъчезар балтанов  марселиньо  неочакван герой  обрат  орлите  първа лига  радослав терзиев  точка  труден обрат  центриране