Нова грешна стъпка за ЦСКА-София, Лудогорец е все по-близо до титлата

Берое взе важна точка от ЦСКА Снимка: beroe.bg
Берое взе важна точка от ЦСКА

ЦСКА-София направи нова грешна стъпка в преследването си на Лудогорец и взе само точка от гостуването си на Берое. Двубоят на стадиона под „Аязмото“ завърши 1:1, като спорни ситуации и пред двете врати не липсваха, а гол от дузпа донесе равенството за домакините от Стара Загора.

В началото и двата тима имаха претенции за дузпа. Първо, „червените“ искаха наказателен удар за нарушение срещу Фернандо Каранга, след което домакините претендираха за фаул, когато Чорбаджийски изблъска в гърба Райнов, който щеше да вкарва на празна врата. И в двата случая обаче Станислав Ставров замълча.

Резултатът бе открит в 55-ата минута, благодарение на мощен шут под гредата на Станислав Манолев, който изведе ЦСКА напред.

„Червената“ радост обаче трая само осем минути. Барт събори Боби Цонев в наказателното поле, а Педро Еуженио не сбърка от отсъдената дузпа и изравни за 1:1.

Това е второ поредно равенство за тима на Стамен Белчев след хиска 2:2 срещу Левски в сряда. ЦСКА има 71 точки и изостава вече на 10 зад лидера Лудогорец пет кръга преди края на първенството. Берое пък остава трети с 55, на една пред четвъртия Левски.

През следващата седмица предстои нова тежка битка за ЦСКА. „Червените“ отново се изправят във Вечно дерби с Левски в полуфиналния реванш за Купата на България. „Армейците“ имат пасив от 0:2 след първия мач.