Левски излъга Морето

Адениджи пропусна много положения за Левски.

Седмица след загубата с 0:3 в дербито с ЦСКА, Левски се върна на победния път в първенството - 1:0 като гост на Черно море в Каварна.

Единственият гол в мача отбеляза Амаду Сукуна в края на първото полувреме, а домакините доиграха мача с човек по-малко след като Сукуп бе изгонен за втори жълт картон. През първото полувреме Левски беше по-активния тим и закономерно откри резултата в 39-ата минута, след като Сукуна от няколко метра откри резултата.

Домакините имаха възможност да открият резултата в 5-та минута чрез Балджийски, който не намери целта. Пет минути по-късно Венков спаси от попадение тима си, след като изчисти кълбото от голлинията. До почивката Бабатунде Адениджи пропусна на два пъти да се разпише, но това стори Сукуна.

През втората част Георги Иванов направи две смени като изкара Балджийски и Лопес и пусна Коконов и Мартин Ковачев. Въпреки това играта на домакините не вървеше, а в 69-та минута Сукуп беше изгонен за втори жълт картон и напусна терена.

В 77-та минута Бабатунде Адениджи отново от изгодна голова ситуация прати топката над вратата. Малко по-късно и Нар не успя да вкара втори гол. В 85-та минута на срещата Краев имаше възможност да реализира втори гол, но се засуети и пропусна.