Австриец герой за Левски срещу Черно море

23.10.2015, 21:50 (обновена 23.10.2015, 21:57)
максимилиан карнер

Максимилиан Карнер донесе три точки на Левски с дебютния си гол.

Дебютен гол на австриеца Максимилиан Карнер изстреля Левски еднолично на върха в "А" група. "Сините" спечелиха с 1:0 срещу Черно море на "Герена" и събраха 25 точки. С две по-малко остана Литекс, който по-рано през деня стигна само до 0:0 срещу Локомотив Пловдив. Третият Лудогорец (21) утре посреща новака Монтана.

Карнер се разписа с глава през първото полувреме. 26-кратните шампиони имаха преимущество през целия мач и пропуснаха няколко чисти положения, а в края Роман Прохазка уцели напречната греда. "Моряците" се опитаха да атакуват едва след почивката. В последните минути приложиха стихиен натиск, но без резултат.

"Не успяхме да компенсираме слабото първо полувреме и гола, който получихме", анализира треньорът на Черно море Никола Спасов.

"Труден мач с неудобен противник. Можеше да затворим мача доста рано, вместо това накрая изпитвахме проблеми. Знаем си добре тази слабост - призна колегата му в Левски Стойчо Стоев. - Харесаха ми старанието и агресията. Все пак отсъстваха контузените Георги Костадинов и Владимир Гаджев".

Oще: а група  георги аспарухов  герена  левски  максимилиан карнер  никола спасов  стойчо стоев  черно море