Новакът Монтана удържа шампиона Лудогорец

Козмин Моци може да хваща, но може и да вкарва дузпи...

Новакът Монтана и шампионът Лудогорец завършиха 1:1 в първия мач от 4-ия кръг на "А" футболна група, игран на стадион "Огоста".

Домакините откриха резултата още в 6-та минута след атака по левия фланг. Иван Минчев подаде на Християн Попов и той центрира в наказателното поле, където Атанас Илиев с летящ плонж засече топката с глава и я изпрати в мрежата на Владислав Стоянов - 1:0 за Монтана.

Гостите изравниха в началото на второто полувреме. В 48-та минута вратарят Христо Иванов плонжира в краката на нахлулия в наказателното поле Жуниор Кишада и главният съдия Николай Иванов отсъди дузпа. От бялата точка румънският защитник Козмин Моци бе точен - 1:1.

В 53-та минута новопривлеченият бразилски десен защитник Сисиньо спря непозволено Борислав Балджийски и бе изгонен за втори жълт картон.

До края домакините имаха по-добри положения, но резултатът остана непроменен.