Левски победи Локо Сф в контрола | sportcafe.bg

Левски победи Локо Сф в контрола

06.09.2016, 19:13 (обновена 06.09.2016, 19:22)
левски, марибор

Нар донесе успеха на "сините".

Левски победи втородивизионния Локомотив София с 2:1 като гост в контролна футболна среща пред около 1000 зрители на стадиона в столичния квартал "Надежда". В мач без особени достойнства "сините" стигнаха до успеха с късен гол на резервата Франсис Нар.

Гостите поведоха още в петата минута, когато юношата Алекс Боримиров центрира от корнер от дясно към далечната греда и Симон Сандберг с глава прати топката в мрежата 1:0. Сандберг, който в самото начало на мача падна лошо след борба за висока топка и удари главата си, напусна принудително терена в 14-ата минута, а малко по-късно на негово място влезе юношата Иван Калайджийски. Локомотив изравни в 27-ата минута.

След дълго изпълнение на тъч от дясно резервата Калайджийски не прецени добре отскока си и позволи на топка да го прехвърли и да отиде към непокрития в наказателното поле Димитър Георгиев, който от втори опит преодоля Иван Чворович за 1:1.

След почивката двата отбора опитаха да заиграят по-активно. Юношите Петър Иванов и Атанас Кабов от Левски пропуснаха след неточни изстрели от добри позиции. Домакините отвърнаха с няколко разбърквания в наказателното поле на съперника, но без опасен удар към Иван Чворович.

При контраатака на Локомотив в 76-ата минута, малко след като се появи в игра от резервната скамейка, централният бранител на "сините" Александър Др. Александров позволи да бъде изпреварен от Калоян Бонев. Той задържа с ръце и повали откъсващия се в чиста позиция Бонев и заслужено получи директен червен картон.

Левски довърши мача с пълен състав, след като на терена се завърна Сашо Александров. В 83-ата минута Нар получи топка от Галин Иванов около десния ъгъл на наказателното поле и с хубав удар по диагонала не даде шансове на бившия си съотборник Александър Любенов.

Oще: левски  локомотив софия  надежда  франсис нар