Левски е първи при вторите

Страхотен гол на Влади Гаджев осигури първото място на Левски във втората шестица

„Видях поредната контрола на Левски. Този формат не е удачен. Не можем да изпаднем, не можем да станем първи. Другите отбори имат мотивация, защото излизат срещу Левски, а за нас основният мач е финалът срещу Черно море”, това каза старши треньорът на „сините” Стойчо Стоев след победата над Локомотив (Пловдив).

Шедьовър на Владимир Гаджев донесе минималния успех на Левски с 1:0 на „Лаута” в предпоследния кръг на „А” група и „сините” си осигуриха първото място във втората шестица.

Левски има 53 точки на първата позиция, с три повече от Черно море. Дори „моряците” да спечелят домакинството си на Локо (Пд) в последният кръг, а Левски да загуби от Марек на „Герена”, двата отбора ще се изравнят по точки, но „сините” имат по-добри показатели в директните двубои и ще запазят първото си място.

Стойчо Стоев добави, че ще смени почти всички футболисти за мача с дупничани, за да даде почивка на титулярите си преди финала за Купата на България срещу Черно море на 30 май в Бургас.

За пловдивските „железничари” този мач пък беше абсолютно без значение, след като вече си осигуриха мястото в „А” група.

Новината за „смърфовете” дойде от председателя на сдружението „Обединение за Локомотив” Николай Неделчев, който разкри, че преговорите по стабилизирането на клуба вървят добре.

От другата година Локо ще се управлява от консорциум от над 20 бизнесмени, които чрез членски внос да издържат клуба и да осигуряват по-голямата част от бюджета.