Левски приключи плейофите с безславна загуба от Берое | sportcafe.bg

Левски приключи плейофите с безславна загуба от Берое

24.05.2019, 18:47 (обновена 24.05.2019, 19:21)
Левски - Берое 1:2

Снимка: © LAP.bg

Берое приключи сезона с още една победа над Левски, докато за "сините" все още предстои баража за Лига Европа срещу Етър

Берое победи Левски с 3:1 в Стара Загора в последен мач за двата отбора от плейофите на Първа лига.

Мартин Камбуров отбеляза поредните си два гола срещу "сините" навръх 105-ия им рожден ден, които се оказаха и победни.

Мачът беше без значение и за двата тима, които завършват съответно на четвърто и на трето място в класирането. "Сините" излязоха със състав предимно от резерви и играха слабо срещу традиционно неудобния си съперник.

Рубен Бригидо откри за домакините в 28-ата минута с хубав удар от въздуха, а подаването с глава беше на Камбуров.

Самият Камбуров покачи на 2:0 в 50-ата минута, когато отправи слаб удар по земя в центъра на вратата, но Николай Кръстев беше неподготвен и пусна топката зад себе си.

Не се виждаше как Левски ще се върне в мача, но в 70-ата минута Леони спъна Станислав Иванов в наказателното поле и Валери Божинов отбеляза отсъдената дузпа за 1:2.

Малко по-късно Камбуров можеше да се разпише още веднъж, но този път Кръстев спаси. В 89-ата минута голмайсторът на Берое все пак вкара след поредна грешка в защитата на Левски, оставила младия Стоян Иванов сам срещу вратаря, а Камбуров завърши на празна врата.

За Берое сезонът приключва, докато за Левски предстои бараж за евротурнирите срещу Етър, който ще реши дали тимът ще играе в Лига Европа. Срещата е във вторник от 20:00 на "Георги Аспарухов".

Oще: бараж  безславна  берое  валери божинов  вратар  дузпа  етър  загуба  левски  лига европа  мартин камбуров  николай кръстев  плейофи  под аязмото  приключи  първа лига  рубен бригидо  сините  стара загора