Левски с важни три точки на "Тича"

Левски изостава на 8 точки от Лудогорец.

Левски се върна на второ място в "А" група след важна победа с 2:0 като гост на Черно море. "Сините" решиха двубоя след почивката и събраха 34 точки - с една повече от Берое и на осем изоставане от първия Лудогорец.

В 53-ата минута Георги Костадинов изправи на крака над 1500 фенове на "сините". Халфът напредна през центъра, след което стреля от 21-22 метра. Топката рикошира в левия крак на Николов тупна няколко пъти на лошия терен и влезе в мрежата на Китанов за 0:1.

В 60-ата минута Бурабия със страховит удар разтресе горната греда на домакините. Полузащитникът на "сините" стреля мощно, но топката се отби в горната греда и тупна пред голлинията.

Пет минути по-късно страхотна атака на "сините" завърши с втори гол. Бедоя първо удари горната греда, след което топката попадна в Нар, който майсторски намери испанеца зад защитата и той удвои, оформяйки крайния резултат.