6 елитни отбора се класираха на 1/8-финалите за Купата | sportcafe.bg

6 елитни отбора се класираха на 1/8-финалите за Купата

20.09.2016, 18:30 (обновена 20.09.2016, 18:51)
Върджил Мисиджан, Лудогорец

Лудогорец мина безпроблемно през Ботев(Враца).

Локомотив (Пловдив), Верея, Пирин (Благоевград), Монтана, Нефтохимик и Лудогорец са шестте елитни тима, които продължиха напред в турнира за купата на България.

Лудогорец мина безпроблемно през Ботев(Враца), а Лукас Саша, Густаво Кампаняро, Георги Терзиев и Абел Анисе донесоха победата на „орлите“ с 4:0.

Старши треньорът на българския шампион Георги Дерменджeв бе заложил на голяма част от резервите, но и разликата в класите на двата тима си каза думата.

Първи до опасно положение стигнаха врачани, но след меле пред вратата на Лудогорец не се стигна до попадение. Кишада и Мисиджан пък пропуснаха да изведат своите напред.

Гол падна в 33-ата минута и бе дело на Лукас Саша. Бразилецът изведе Густаво Кампаняро, който си нагласи кълбото на десния крак и шутира. Стражът на Ботев Иван Иванов спаси, но при добавката притичалият Саша отбеляза с плътен удар по земя.

В самия край на полувремето пък Кампаняро попари надеждите на Ботев да измъкне нещо от мача.

В 60-ата минута Георги Терзиев се разписа с глава след центриране от корнер за 3:0, а в самия край Абел Анисе оформи крайното - 4:0.

В останалите двубои, които завършиха, Черноморец (Балчик) загуби от Локо (Пловдив) с 2:5, Левски (Карлово) отпадна от Верея 0:2, Монтана победи с 3:2 Ботев (Гълъбово), а Нефтохимик преодоля Етър след изпълнение на дузпи.

Oще: ботев враца  българия  велико търново  верея  голове  дузпи  етър  купа на българия  левски  локомотив пловдив  лудогорец  мачове  монтана  нефтохимик  осминафинали  пирин благоевград  резултати  цска