Рефер побутна ЦСКА към трите точки в Русе | sportcafe.bg

Рефер побутна ЦСКА към трите точки в Русе

05.03.2018, 16:18 (обновена 05.03.2018, 16:55)
цска

Каранга се разписа за ЦСКА и в Русе.

ЦСКА взе важни три точки в преследването на Лудогорец и шампионската титла в Първа лига. "Червените" победиха Дунав с 2:0 като гости.

ЦСКА получи и помощ от рефера Георги Кабаков, тъй като при попадението на Каранга през първото полувреме останаха съмнения за игра с ръка, а също така съдията спести директен картон на капитана Чорбаджийски още преди почивката.

Защитникът на два пъти удари Васил Шопов в наказателното поле без топка, но Кабаков не посмя да отсъди дузпа и даде жълти картони на двамата състезатели в 36-ата минута.

Само няколко преди това бе паднало и първото попадение в срещата. Малинов стреля, топката се удари в Каранга и влетя в мрежата на русенци.

Телевизионните повторения показаха, че топката се отклонява от ръката на Каранга, но това остана незабелязано за съдийската бригада.

В 53-ата минута Дунав бе близо до изравнителен гол, но Чорбаджийски го предотврати с отлична намеса.

В 70-ата минута Бодуров като по чудо не си вкара автогол, предотвратявайки поредна опасна атака на домакините.

В добавеното време Едвин Джеси бе най-съобразителен при опит за прехвърлящ удар на Каранга, който се превърна в асистенция, и от близко разстояние фиксира крайното 0:2.

Така ЦСКА събра 54 точки - с 8 повече от третия Левски и с 3 по-малко от лидера Лудогорец.

Oще: дунав  лудогорец  първа лига  фернандо каранга  цска