Пенев: Щом за съдията това е червен картон, трябваше да има и за Левски

Любослав Пенев нападна съдията още преди мача, а след изиграването му беше убеден, че загубата е незаслужена Снимка: LAP.bg

Старши треньорът на ЦСКА Любослав Пенев призна разочарованието си от съдийството на дербито срещу Левски, загубено с 0:1.

"Сините" спечелиха с автогол на Стивън Перейра в края на първото полувреме, а минута преди това Едвин Джеси беше изгонен пресилено с директен червен картон за посягане срещу Иван Горанов.

Още вчера Пенев нарече съдията Владимир Вълков "бушон" и изрази недоволството си от назначението му.

"Доволен съм от отбора, играхме добре, въпреки че почти 50 минути бяхме с човек по-малко. Не бяхме далеч от целта да изравним, равностоен мач", заяви треньорът на "армейците".

"Допуснахме недоразумение и си отбелязахме автогол. Прегледах видеото на ситуацията с червения картон, за мен няма такъв, но ако за съдията има, трябваше в идентични ситуации да покаже такъв и на играчи на Левски. Например при гола.

Свирено е и край. В никакъв случай не заслужавахме да загубим този равностоен мач. Не виждам нищо странно да се коментират съдиите, ако правят грешки, които влияят на резултата. Каквото казах вчера се случи днес".

Треньорът на Левски Георги Дерменджиев, за когото това беше първо дерби между "сините" и ЦСКА, беше спокоен след срещата и не пожела да коментира спорния момент с изгонването на Джеси.

"Левски показа добър характер и аз съм много доволен. Не коментирам съдиите, мисля, че добре се справиха, нека да ги оставим да си свирят това, което виждат. Има още психологически натиск върху нас, искам да играем мач за мач, много работа още имаме да свършим.

Радвам се и заради феновете, защото те го заслужават, но ние трябва да вървим постепенно. Не се заблуждавам от една такава победа. За мен тактиката и интелектът са много по-важни.

Титла? Апетитът идва с яденето, но искам първо да видя отбора да е готов за титла. Искам да станем шампиони заради отбора, клуба, феновете, но не мога да се заблудя от един мач".

Избраният за играч на мача вратар на Левски Николай Михайлов също не пожела да коментира спорната ситуация с червения картон.

"Радвам се, че успях да запазя суха мрежа, затова съм в Левски, но героите са нашите фенове. Не искам да коментирам съдийството, последният пас и последният удар не ни достигнаха да вкараме още. Не сме обсъждали ситуацията с изгонването на полувремето, говорихме си, че трябва да успеем да отбележим втори гол", каза Михайлов.