ЦСКА-София се подигра с Левски, „сините” отнесоха тройка | sportcafe.bg

ЦСКА-София се подигра с Левски, „сините” отнесоха тройка

29.04.2017, 18:29 (обновена 30.04.2017, 11:20)
Левски - ЦСКА-София 0:3

Десподов и Кулма празнуват втория гол във вратата на Левски. Двете попадения в началото съсипаха "сините", а ЦСКА нямаше почти никакви проблеми в мача

ЦСКА-София разби Левски с 3:0 пред над 15 000 на националния стадион „Васил Левски".

В дербито на кръга от плейофите в Първа лига „армейците" напълно надиграха несъстоятелния отбор в синьо и така записаха успех над съперника си през този сезон. В миналото дерби между двата отбора Левски спечели с 2:1, а в началото на кампанията двата тима завършиха 1:1.

Изненадите в състава днес бяха от страна на треньора на Левски Николай Митов, който заложи на младия Станислав Иванов в предни позиции заедно с Краев и Аниете, а на вратата постави Божидар Митрев вместо титуляра досега Николай Кръстев. Решенията на Митов обаче бързо се обърнаха срещу него.

„Червените" започнаха агресивно и откриха след малко повече от минута игра.

Пресата им си свърши работата, Левски загуби топката в своята половина и тя беше изпратена към Кулма в наказателното поле. Божидар Митрев увисна при излизането, а Кулма пусна към Арсенио Нунеш - който отблизо на празна врата не сгреши за 1:0.

В 6-ата минута ЦСКА отбеляза втори гол. При центриране от левия фланг Сашо Александров се оказа зле позициониран, Кирил Десподов си спря топката пред него и от непосредствена близост разпечата за втори път Митрев - 2:0.

После голмайсторът показа под фланелката си потник с надпис „Защо винаги аз???", вероятно напомняйки, че това е негов четвърти гол срещу Левски, миналите три с екипа на Литекс.

„Сините" имаха претенции, че Десподов е играл с ръка при спирането на топката преди попадението, но повторенията не убеждават в това.

След получените два гола Левски опита да изнесе играта напред, но нямаше никаква идея в предни позиции, а Станислав Иванов и Краев по никакъв начин не застрашаваха защитата на ЦСКА. Безсмислените центрирания в наказателното на „армейците" не представляваха проблем.

Няколко минути преди почивката Каранга се просна в пеналта в опит да си изпроси дузпа, но реферът не се подведе.

На полувремето Адениджи и Нар влязоха за „сините" вместо Иванов и Костадинов и още в 47-ата минута Левски създаде най-чистото си положение до момента. Георги Китанов обаче спаси удара на Франсис Нар.

В 52-ата минута „армейците" окончателно решиха мача с трети гол. Десподов центрира от пряк свободен удар, Фернандо Каранга скочи най-високо в наказателното поле и с глава направи 3:0.

След попадението помощник-треньорът на ЦСКА Стефан Генов беше уцелен с предмет от публиката, а на трибуните започнаха безредици. През това време на терена мачът се доиграваше. Левски опита да наложи някакъв натиск, но не създаваше голови положения.

Стюардите на стадиона започнаха бой с феновете, междувременно „сините" стигнаха само до един удар на Бурабия, спасен от Китанов.

Секунди преди края на добавеното време се стигна до меле и между футболистите на терена, което доведе до червени картони за Прохазка от Левски и за влезлия като резерва Кристиан Малинов от ЦСКА.

След победата си ЦСКА се изравнява по точки с Левски в Първа лига, но заради по-добрите си показатели заема второто място над съперника. Лидерът Лудогорец е далеч напред с 13 т. преднина.

Oще: армейците  арсенио нунеш  безредици  божидар краев  божидар митрев  вечно дерби  вратар  георги китанов  густаво кулма  дерби  защо винаги аз  кирил десподов  левски  мехди бурабия  николай митов  плейофи  подигра  преса  първа лига  ранен гол  сините  стамен белчев  станислав иванов  стефан генов  стюарди  трибуни  тройка  фенове  фернандо каранга  цска  цска-софия  червените