Станислав Костов поведе Левски към успех в столичното дерби

Костов продължава да бележи и заедно с Кешеру води при голмайсторите в Първа лига - двамата с румънския нападател на Лудогорец имат по 8 попадения Снимка: Levski.bg

С два гола на Станислав Костов Левски взе с 2:0 столичното дерби със Славия.

Победата на "Георги Аспарухов" връща "сините" на първото място в класирането с 2 т. над шампиона Лудогорец и с 3 над ЦСКА-София.

"Белите" започнаха мача с желание и създадоха две ситуации за гол, но после Левски взе инициативата и направи няколко пропуска, преди да дойде първият гол в 27-ата минута.

Тогава Станислав Костов нахлу на скорост в наказателното поле и стреля по земя между краката на Стериакис за 1:0.

4 минути след почивката Костов заби втори гол след извеждащо подаване на Давид Яблонски.

До края Левски мачкаше противника и преди последния съдийски сигнал близо до гола бяха Кабрал на няколко пъти, както и Яблонски и Костов.