ЦСКА сломи Етър 4 минути преди края

Каранга записа гол и асистенция за неочаквано трудната победа

ЦСКА-София победи Етър на "Армията" с 2:1 и записа 17-а победа от началото на сезона в Първа лига.

Успехът обаче дойде трудно, с победен гол в 86-ата минута, а "червените" не играха никак добре и гостите могат да съжаляват, че не измъкнаха поне точка.

В 15-ата минута гол на Етър беше отменен заради игра с ръка на Бартович при поемането на топката. В 23-ата минута ЦСКА поведе с попадение на голмайстора Фернандо Каранга.

Бразилецът овладя в наказателното поле и пусна топката покрай вратаря Христо Иванов за 1:0.

5 минути по-късно Етър можеше да изравни, но Черниаускас направи страхотно спасяване при удар отблизо на Пехливанов. Изравнителен гол все пак падна в 42-ата минута, когато Аласана Мане отбеляза един от головете на сезона.

Той отправи топовен далечен удар, топката се удари в горната греда и влетя в мрежата - 1:1.

През втората част домакините не подобриха играта си, макар да имаха преимущество и да стигнаха до няколко изгодни ситуации. В 81-ата минута Георги Сърмов опита да изведе Етър напред, но топката спря в тялото на Черниаускас.

В 86-ата минута "армейците" все пак нанесоха своя удар. Каранга овладя пред наказателното поле и пусна извеждащ пас наляво, Бланко не успя да играе с топката, но зад него беше Рафаел Енрике, който мигновено завърши по диагонала за крайното 2:1.

Така ЦСКА отново се доближи на 3 т. от първенеца Лудогорец и дръпна с 8 пред третия в класирането Левски.