Поляха треньор с вода при разгромна победа на Лудогорец

Николай Костов отвръща на фена, който го поля с вода в началото на второто полувреме

Съвсем очаквано шампионът Лудогорец започна успешно първенството в Първа професионална лига. В Разград „орлите" победиха Ботев с 4:1, като това беше началото на шампионата за тях, тъй като мачът им от първия кръг срещу Берое беше отложен.

Старши треньорът Георги Дерменджиев беше дал почивка на голяма част от титулярите от мачовете срещу Цървена звезда. Срещата тази вечер започна с изненадващ гол на Ботев още във 2-ата минута, когато Тодор Неделев центрира от корнер, вратарят Милан Борян не се намеси добре и Стенио вкара с глава.

Още в 9-ата минута обаче Лудогорец изравни и до края не остави съмнения в превъзходството си. Марселиньо изведе Сисиньо сам срещу Георги Георгиев и поредната бразилска комбинация в Лудогорец завърши с гол за 1:1.

Обратът стана пълен в 19-та минута, когато Марселиньо направи 2:1 от фаул, а интригата приключи в самия край на полувремето. Сисиньо беше изритан от Костадин Стоянов в наказателното поле на Ботев, а отсъдената дузпа беше отбелязана от Клаудиу Кешеру.

През втората част темпото спадна. Четвъртият гол за Лудогорец падна в 53-та минута, когато Върджил Мисиджан намери оставения сам в наказателното поле Кишада и той разстреля Георги Георгиев.

Междувременно зрителите станаха свидетели на трагикомична сцена в самото начало на второто полувреме, каквато рядко може да се види дори по българските терени. Наставникът на Ботев Николай Костов беше провокиран и полят по гърба с чаша вода от фен на домакините.

Телевизионното излъчване ясно показа, че цялата риза на Николай Костов е мокра, а самият той се разгневи и на свой ред напръска привърженика на Лудогорец. Това доведе до напрежение и няколкоминутна размяна на ругатни между феновете от Разград и скамейката на гостуващия отбор.