ЦСКА се измъчи, но обърна Ботев Враца за Купата

Влизането на Каранга и червеният картон за Ботев Враца обърнаха мача

ЦСКА-София се класира на четвъртфинал за Купата на България, след като обърна до 3:1 Ботев Враца на "Българска армия".

Победата не дойде никак лесно, а домакините започнаха да вкарват едва след като Ботев остана с човек по-малко благодарение на пресилен червен картон, връчен от рефера.

Треньорът Стамен Белчев беше заложил предимно на резервни футболисти в титулярния състав на ЦСКА и те влязоха много лошо в мача. В 8-ата минута Атанас Димитров беше оставен да стреля с глава след корнер и откри резултата за Ботев Враца.

"Червените" можеха да изравнят почти веднага, но Кулма не успя да преодолее страхотния в този мач вратар на гостите Христо Митов.

В 19-ата минута Ботев имаше златен шанс да поведе с 2:0, но хубавият шут на Атанас Кабов разтресе гредата, а после Емил Стоев прати топката във вратата, но беше в засада и затова голът не беше зачетен.

След почивката в игра влезе голмайсторът Фернандо Каранга, но и той започна с пропуските. Всичко се обърна едва когато в 63-ата минута Кристиян Григоров от гостите без да иска настъпи падналия Каранга и реферът прецени, че това е достатъчно, за да му покаже директен червен картон.

Мачът се улесни за ЦСКА и само шест минути по-късно дойде изразвителният гол. Каранга стреля с глава след корнер и щастлив рикошет в Спас Георгиев отклони топката във вратата за 1:1.

"Червените" усилиха натиска си и пълният обрат беше въпрос на време. Христо Митов направи няколко поредни спасявания и в 81-ата минута отново спаси изстрел на Каранга отблизо, но Кирил Десподов нямаше как да сбърка при добавката и направи 2:1 за домакините.

Две минути по-късно Кевин Кубемба оформи крайното 3:1 след пас на Каранга.