ЦСКА се измъчи, но обърна Ботев Враца за Купата | sportcafe.bg

ЦСКА се измъчи, но обърна Ботев Враца за Купата

24.10.2017, 19:42 (обновена 24.10.2017, 19:59)
цска

Влизането на Каранга и червеният картон за Ботев Враца обърнаха мача

ЦСКА-София се класира на четвъртфинал за Купата на България, след като обърна до 3:1 Ботев Враца на "Българска армия".

Победата не дойде никак лесно, а домакините започнаха да вкарват едва след като Ботев остана с човек по-малко благодарение на пресилен червен картон, връчен от рефера.

Треньорът Стамен Белчев беше заложил предимно на резервни футболисти в титулярния състав на ЦСКА и те влязоха много лошо в мача. В 8-ата минута Атанас Димитров беше оставен да стреля с глава след корнер и откри резултата за Ботев Враца.

"Червените" можеха да изравнят почти веднага, но Кулма не успя да преодолее страхотния в този мач вратар на гостите Христо Митов.

В 19-ата минута Ботев имаше златен шанс да поведе с 2:0, но хубавият шут на Атанас Кабов разтресе гредата, а после Емил Стоев прати топката във вратата, но беше в засада и затова голът не беше зачетен.

След почивката в игра влезе голмайсторът Фернандо Каранга, но и той започна с пропуските. Всичко се обърна едва когато в 63-ата минута Кристиян Григоров от гостите без да иска настъпи падналия Каранга и реферът прецени, че това е достатъчно, за да му покаже директен червен картон.

Мачът се улесни за ЦСКА и само шест минути по-късно дойде изразвителният гол. Каранга стреля с глава след корнер и щастлив рикошет в Спас Георгиев отклони топката във вратата за 1:1.

"Червените" усилиха натиска си и пълният обрат беше въпрос на време. Христо Митов направи няколко поредни спасявания и в 81-ата минута отново спаси изстрел на Каранга отблизо, но Кирил Десподов нямаше как да сбърка при добавката и направи 2:1 за домакините.

Две минути по-късно Кевин Кубемба оформи крайното 3:1 след пас на Каранга.

Oще: армейците  атанас димитров  ботев  ботев враца  българска армия  директен червен картон  кевин кубемба  кирил десподов  кристиян григоров  купа на българия  осминафинал  пресилен  пресилен картон  стамен белчев  съдийство  съдия  фернандо каранга  цска  цска-софия  червените  четвъртфинал