ЦСКА отново преодоля Черно море в края

Руи Педро отбеляза двата гола за ЦСКА в последните минути на мача и така доближи "червените" до Левски в класирането

ЦСКА постигна трудна победа с 2:0 над коравия отбор на Черно море и започна успешно пролетния полусезон в Първа лига.

Гостуването на "моряците" се реши с два гола в последните минути на португалеца Руи Педро, което напомни на мача между двата отбора през есента - тогава "червените" победиха с 1:0 с гол на Кулма в 93-ата минута.

Днес двата тима заформиха здрава битка от самото начало, но чисти голови положения липсваха. Преди почивката воденият от Георги Иванов-Гонзо Черно море се справяше в защита и създаде сериозно положение в 27-ата минута. Тогава Бакари изведе отлично Балджийски, но той не успя да намери добре топката и стреля над вратата.

През втората част липсата на основни футболисти в защитата на домакините вече си пролича, а ЦСКА спечели с вкарването на Кирил Десподов като резерва, който доста раздвижи атаките им.

Нещата вървяха към нулево равенство, когато в 85-ата минута именно Десподов проби и пусна идеален пас към Руи Педро в наказателното поле, а португалецът стреля светкавично и порази Щорм за 1:0.

В 91-ата минута Недялков центрира отляво, Руи Педро спря топката в наказателното и с обръщането си към вратата отправи премерен удар, за да реши всичко с втория си гол в мача.

Спечелените три точки са много ценни за намиращия се на трето място ЦСКА - с тях отборът се откъсна на 6 точки от четвъртия Черно море и се доближи на 5 от втория Левски. Вчера "сините" се провалиха при гостуването на Пирин и загубиха с 0:1.