ЦСКА пребори Ботев в снега, даде две жертви

Али Соу вкара набързо два гола, но после напусна принудително

ЦСКА победи Ботев Пловдив с 2:1 на снежния терен на "Българска армия" и така записа успех в последния си мач за календарната година.

Двата тима избраха да играят днес срещата, въпреки че до последно се очакваше тя да се отложи заради атмосферните условия, а първият съдийски сигнал се забави с час и половина.

Съперниците се бориха мъжки, макар че снегът направи терена много тежък и доведе до няколко принудителни смени.

Още в 13-ата минута при първото по-сериозно положение в срещата, Десподов центрира отдясно, топката отскочи странно от терена и се качи право на главата на Али Соу, който отблизо откри за 1:0.

Две минути по-късно Бодуров можеше да удвои, но Кайзер направи страхотно спасяване.

В 28-ата минута Десподов отново комбинира с Али Соу и нападателят отбеляза втория си гол в срещата, малко по-късно обаче той се контузи и беше принудително заменен от Мауридес.

През втората част Ботев можеше да получи дузпа за спрян с ръка шут на Неделев от страна на Рубен Пинто.

Гостите все пак се върнаха в двубоя в 68-ата минута след добра атака, при която Филип Филипов центрира отдясно и Серкан Юсеин стреля неспасяемо с глава - 1:2.

Малко по-късно и Рубен Пинто напусна терена с контузия.

До края Ботев не успя да създаде кой знае какви ситуации за изравняване. Две минути преди края Стивън Петков вкара във вратата, но голът правилно не беше зачетен заради засада на Лъчезар Балтанов.

С победата ЦСКА се върна на 6 т. от лидера Лудогорец, докато Ботев остава на пето място, на точка зад Берое.