01.03.2017, 20:22 (обновена 01.03.2017, 20:37)
Марселиньо, Лудогорец

Снимка: © Булфото

Марселиньо отбеляза гола за разградчани.

В кръга на "хиксовете" на върха в Първа лига Лудогорец стигна само до равенство 1:1 при гостуването си на Нефтохимик. Така разликата с втория Левски и третия ЦСКА се запази, след като във вторник двата столични гранда също направиха равенства в междинния кръг преди вечното дерби.

Първото полувреме премина без сериозни опасности пред двете врати, но все пак първо Галин Иванов пропусна за домакините, а след гова Густаво Кампаняро и Вандерсон бяха близо до попадението за шампионите.

Първият гол бе близо в 72-та минута. Скоростна атака на Лудогорец завърши с пас за Кешерю в наказателното поле и вратарят Георгиев спаси удара, но Вандерсон стигна първи до топката и я прати отново към румънеца. Тъкмо когато той стреля към опразнената врата обаче, стражът на Нефтохимик се хвърли на пътя на топката и отново не пусна гол.

Отличната форма на Георгиев не беше достатъчна, за да спаси Нефтохимик. Лудогорец организира постепенна атака отдясно в 78-та минута, а топката попадна в краката на Марселиньо и той я изпрати неспасяемо в горния десен ъгъл на вратаря на бургазлиите с мощен шут от около 25 метра.

Христо Янев хвърли отбора си в атака в преследване на точка и сполучи. В 89-та минута резервата Илия Миланов се оказа непокрит в наказателното поле на Лудогорец при центриране и изпрати топката в мрежата на гостите за крайното 1:1.

"Орлите" събраха 57 точки - с 12 повече от Левски и с 15 повече от ЦСКА.

Oще: левски  лудогорец  нефтохимик  първа лига  цска