Класика над Дунав върна Левски към победите

Кабрал се завърна след наказание и се отличи с два гола Снимка: Levski.bg
Кабрал се завърна след наказание и се отличи с два гола

Левски победи с лекота Дунав с 3:0 на "Герена" и се върна към победите в Първа лига.

След две поредни поражения срещу Черно море и Ботев Враца, този път "сините" си гарантираха успеха с три гола още през първото полувреме.

В 21-ата минута Жерсон Кабрал откри с удар от границата на наказателното поле, който беше в обсега на Филип Димитров, но вратарят пусна топката във вратата.

Малко по-късно Попадийн подкоси Габриел Обертан с шпагат в наказателното поле и от отсъдената дузпа Кабрал се разписа още веднъж за 2:0.

В 38-ата минута Обертан се откъсна и пусна прострелен пас към Станислав Костов, който засече на празната врата и поведе еднолично при голмайсторите в първенството с 14-ия си гол.

През втората част не се случи почти нищо и Левски отчете три точки, които го доближават на 1 от ЦСКА-София и на 4 от Лудогорец. Водачите в класирането обаче играят своите мачове от кръга утре.