Нова загуба за националите до 17 г. и край на надеждите за класиране | sportcafe.bg

Нова загуба за националите до 17 г. и край на надеждите за класиране

13.10.2017, 19:50 (обновена 13.10.2017, 20:11)
Викторио Павлов, Левски

Снимка: © Sportal.bg

Момчетата на Викторио Павлов не успяха да намерят сили за обрат след лошото начало

Юношите на България до 17 г. записаха втора загуба с 0:3 в квалификациите за Евро 2018 и на практика приключиха с шансовете за класиране на европейското първенство.

Тази вечер момчетата на Викторио Павлов отстъпиха на Ирландия със същия резултат, с който загубиха и от Украйна във вторник, отново на стадион "Ивайло" във Велико Търново.

Два ранни гола направиха мача лесен за ирландците. Още в третата минута Адам Айда изпревари българската защита след дълъг пас и чукна топката пред лошо излезлия вратар Дичевски за 1:0. В 18-ата минута Бари Кофи се разходи сам в наказателното поле на България и със силен удар направи 2:0.

През второто полувреме българските национали не намериха сили за обрат и получиха трети гол в 73-ата минута. След грешка при изнасянето на топката Адам Айда напредна и отбеляза втория си гол в мача.

Третият двубой на юношите в групата е в понеделник срещу Азербайджан, но той ще е изцяло протоколен.

Oще: адам айда  бари кофи  българия  викторио павлов  загуба  ирландия  квалификации  класиране  надежди  национален отбор  национален отбор до 17 г.  национали  юноши  юноши до 17 г.