Лудогорец довърши Младост и уплаши Цървена звезда

19.07.2016, 23:34 (обновена 20.07.2016, 03:04)
лудогорец срещу младост подгорица

Снимка: © vijesti.me

В Подгорица Лудогорец не остави съмнения в превъзходството си и вече очаква мачовете със Звезда

Лудогорец победи черногорския шампион Младост (Подгорица) с 3:0 като гост и с общ резултат 5:0 убедително продължава напред в квалификациите за Шампионската лига.

Българският шампион започна уверено мача и още в първите минути стигна до чисто голово положение, а след това и до дузпа. В 8-ата минута Лукас Саша пропусна малко пред опразнената врата, след като беше изведен от Джоди Лукоки при отлична триходова комбинация. В 23-ата минута Марселиньо беше повален в наказателното поле и Лудогорец заслужено получи дузпа. Зад топката очаквано застана Козмин Моци, който откри резултата от дузпа в първия мач, но този път пропусна след слабо изпълнение, което вратарят Люлянович лесно спаси.

Десет минути по-късно Младост имаха единствения си шанс да променят развоя на този сблъсък. Те вкараха топката във вратата на Лудогорец след центриране от ъглов удар и изстрел с глава на Борис Копитович. Голът обаче не беше зачетен заради засада или заради нарушение в атака - това така и не стана ясно след дългите протести на черногорците и консултацията между съдиите. При удара към Владислав Стоянов Козмин Моци беше натиснат от Копитович и падна, а в близост до вратаря и зад защитата имаше друг играч на домакините, който не успя да играе с топката и е спорно дали влияеше върху играта.

В 38-ата минута Лудогорец откри резултата след страхотен шут на Джоди Лукоки. Конгоанецът финтира двама защитници и си осигури достатъчно пространство, за да стреля неспасяемо от границата на наказателното поле. Голът разсея всякакви съмнения за крайния изход от сблъсъка и позволи на „орлите" да излязат освободени за втората част.

Така още в 48-ата минута Вандерсон удвои преднината им, като с два финта се промъкна между защитата и порази далечния ъгъл на вратаря. Точка на спора сложи отново Лукоки в 64-ата мин. с втория си гол в мача (и общо трети в мачовете с Младост) след доста сходно на първото му изпълнение - получи топка от Вандерсон, свали си я с глава малко пред наказателното поле и с премерен удар не остави шансове на Люлянович.

След това Лудогорец спокойно доигра мача и вече очаква съперника си в следващия кръг - Цървена звезда. „Звездашите" срещнаха проблеми в реванша си с малтийския Валета и получиха гол още в 10-ата минута. В 30-ата обаче Мичел Доналд изравни, а в 76-ата Катай вкара втори гол за Звезда и фиксира крайния резултат - 2:1 и общо 4:2 в двата мача.

В сблъсъка със сърбите Лудогорец ще бъде домакин в първия мач, който е на 26 или 27 юли.

Oще: вандерсон  гол  джоди лукоки  дузпа  засада  квалификации  козмин моци  лудогорец  младост  орлите  отстрани  подгорица  разград  реванш  резултат  сблъсък  уплаши  финт  цървена звезда  шампион  шампионска лига