ЦСКА разнищи Берое на "Армията"

4:0 и четири различни голмайстори за "червените" Снимка: cska.bg
4:0 и четири различни голмайстори за "червените"

ЦСКА-София разби Берое с 4:0 на стадион „Българска армия” в мач от деветия кръг на Първа лига.

„Червените” откриха резултата още в петата минута, след като Давид Шимао отбеляза от дузпа, доста пресилена за нарушение на Илия Миланов срещу Диого Виана.

Четири по-късно Густаво Кулма удвои аванса на домакините, след като завъртя цялата старозагорска отбрана около себе си и стреляйки по диагонала.

През втората част паднаха още два гола. Пет минути след почивката Манолев намери Виана, който стреля, и след рикошет в Иво Иванов резултатът стана класически.

В 81-вата минута падна и четвъртият гол за ЦСКА. Божилов събори грубо Шимао, но не и преди португалецът да намери Руй Педро в наказателното поле, който от малък ъгъл оформи крайното 4:0.

С победата ЦСКА-София се изравнява по точки с третия Лудогорец – по 16, докато Берое остава с 13 на петата позиция. Берое и Лудогорец все още са с по мач по-малко, тъй като все още не са изиграли отложения им двубой от първия кръг.