Лудогорец започна похода към Шампионската лига с гръмко 7:0

Лудогорец нямаше проблеми със северноирландците и вече мисли за следващия кръг Снимка: Ludogorets.com
Лудогорец нямаше проблеми със северноирландците и вече мисли за следващия кръг

Лудогорец започна вихрено тазгодишното си участие в евротурнирите.

На "Лудогорец Арена" в Разград шампионите отнесоха със 7:0 северноирландския Крусейдърс в първи квалификационен кръг на Шампионската лига.

Непретенциозният съперник можеше да отнесе двуцифрен резултат през второто полувреме, когато Лудогорец се разигра и с лекота нижеше голове.

Домакините не започнаха вихрено, но мачът им много се улесни в 25-ата минута, когато Марселиньо откри резултата след пробив и пас на Сисиньо. В 40-ата минута Родли Браун си отбеляза автогол след остро центриране на Кешеру и Лудогорец дръпна с 2:0.

След почивката гостите рухнаха и в 53-ата минута и Кешеру се разписа след центриране на Натанаел. Не след дълго Марселиньо вкара втория си гол с удар извън наказателното поле, а след 70-ата минута дойдоха моментите на резервата Якуб Шверчок, който реализира хеттрик за 7 минути.

Той първо покачи на 5:0 с удар от въздуха, после вкара още два пъти след грешки в защитата и оформи разгромния резултат.

На Лудогорец предстои протоколен реванш с Крусейдърс на 17 юли, след което "орлите" продължават в надпреварата срещу победителя от сблъсъка между унгарския Видеотон и люксембургския Дюделанж.