Левски сложи шестица на аматьорите от Куклен

Този път Сержиу Буш получи шанс в титулярния състав и успя да се разпише. Кабрал обаче беше запазен за дербито с ЦСКА Снимка: Levski.bg

Левски нямаше проблеми на 1/16-финалната фаза от Купата на България и разгроми с 6:0 третодивизионния Атлетик Куклен.

Символичните домакини в срещата шеговито се бяха заканили да излязат пияни срещу "сините", но това не се случи и те удържаха 41 минути без да допуснат гол, а даже имаха и положение да поведат в резултата.

След няколко свои пропуска обаче, Левски откри резултата чрез Атанас Кабов, а само три минути по-късно Сержиу Буш покачи на 2:0 и играчите на Славиша Стоянович се оттеглиха с комфортна преднина на почивката.

През второто полувреме последваха още пропуски на "сините", но в последните двайсетина минути те отбелязаха нови 4 гола. На два пъти се разписа Станислав Иванов, Янко Гюзлев си вкара автогол, а Нашименто оформи крайния резултат.

Според очакванията, Славиша Стоянович беше заложил на доста от резервите в този мач, а титулярите бяха запазени за предстоящото дерби с ЦСКА-София в събота.