Пропадане безкрай - 0:3 в Загреб | sportcafe.bg

Пропадане безкрай - 0:3 в Загреб

10.10.2015, 23:54 (обновена 11.10.2015, 00:12)
Ивайло Петев

Това е пътят и ще го следваме, обяви Ивайло Петев

Срамно, бездушно и унизително. Така играха за пореден път футболистите, събрани да защитават честта на България.

Тимът на Ивайло Петев бе разнебитен с 0:3 при гостуването си Хърватия в Загреб. Поражението изпари и на теория шансовете ни за Евро 2016. Както и надеждите, че този отбор има някакво бъдеще.

Нашите запазиха вратата си суха едва 90 секунди, преди Иван Перишич да открие резултата. 2:0 направи Иван Ракитич, който струва повече от всички български играчи, а последния гол заби Никола Калинич.

Така някога четвъртите в света се закотвиха на четвърто място в група Н. При евентуално поражение срещу Азербайджан в последния двубой - сценарий, който едва ли ще учуди някого, ще приключим единствено пред аутсайдера Малта. В последните три квалификации нямаме не просто точка, а дори отбелязан гол.

"Класата на съперника бе голяма и не успяхме да го затрудним. Много слаб мач за нас. Тръгнали сме по своя път и ще го следваме докрай. Предстои ни мач с Азербайджан, който трябва да спечелим", обясни Петев.

В другите двубои от групата Италия надви с 3:1 азерите в Баку, а Норвегия се справи 2:0 с Малта. Кръг преди края лидерът "скуадра адзура" си гарантира участие на европейското. Норвежците са втори с 19 точки, а хърватите имат 17. На скандинавците предстои гостуване на Апенините, а тимът на Анте Чачич ще има визита в Малта.

Oще: българия  евро 2015  ивайло петев  национален отбор  национали  хърватия