Левски продължава без грешка при новия треньор

Станислав Костов отново успя да се разпише - този път след груба грешка на вратаря на гостите Валентин Галев Снимка: Levski.bg

Левски постигна трета поредна победа при новия треньор Славиша Стоянович и този път надви Септември с 2:0 на "Герена".

"Сините" започнаха активно и в 8-ата минута Станислав Иванов пропусна да открие с удар по земя.

В 15-ата минута и Септември направи добра атака, а Здравко Димитров финтира Ейолфсон и стреля в близкия ъгъл на Полачек, но вратарят спаси.

В 24-ата минута "сините" вкараха след добра комбинация, при която Цветкович изведе Кабрал, който намери Давиде Мариани на дузпата и швейцарецът насочи в ъгъла за 1:0.

Само 4 минути по-късно вратарят Галев не успя да улови топката при един неособено опасен изстрел на Мариани отдалеч и Станислав Костов на празна врата направи добавка за 2:0.

Преди почивката Септември можеше да се върне в мача, но Полачек отрази удар на Бенга, а в последвалото меле не се намери кой да довкара.

След почивката пропуски направиха Обертан и Станислав Иванов, а гол на Кабрал беше отменен, защото крилото игра с ръка.

Трите точки днес изпратиха Левски на първо място в класирането на един пункт над ЦСКА-София. "Сините" ще запазят първото място, ако "армейците" загубят дербито на кръга срещу Лудогорец в Разград.